Новини

Всі новини
2019-02-19

21 сесія міськради: артсклади, школа на Павленках та “Полтавський вісник”

Аналізуємо, що вдалося і що не вдалося на сьогоднішній сесії міськради.
Отже, на самому початку з порядку денного виключили проект рішення «Про затвердження Плану організації території Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви». Наш депутат Дмитро Сенчакович запропонував зробити це ще під час роботи комісії з питань містобудування, архітектури, транспорту та комунального господарства. За його словами, питання треба довивчити, щоб без помилок оформити всі документи. Інакше будь-який суд потім зможе це оскаржити. І містяни ризикують залишитися без частини поля, як це вже сталося з деякими ділянками у попередні роки. Втрачати ж об’єкти історичної спадщини ми точно не можемо собі дозволити.
Шкода, але кілька гектарів на території колишніх артскладів, які плануються під забудову, і питання про які теж просили виключити депутати від «Самопомочі», все ж готуватимуть до того, щоб їх можна було виставити на земельний аукціон. І це попри те, що досі не проведено дослідження, які дозволили б пояснити походження людських рештків, знайдених там. Наші депутати наполягали, що спочатку треба визначити: хто проводитиме дослідження, за чий рахунок проводитиметься перепоховання, чи споруджуватиметься меморіал? Також не з’ясованими залишилися питання про соціальні навантаження. Чи з’являться у майбутньому мікрорайоні садочки та школи? Хто їх будуватиме – місто чи інвестор? Однак більшість раціональну пропозицію про доопрацювання цих питань не підтримала.
До кінця вересня 2019 продовжили оренду приватним підприємцем старовинної будівлі колишньої вечірньої школи поблизу Павленківського парку. Хоча наші депутати підтримували рішення про виставлення її на аукціон. Це дозволило б уберегти споруду від подальшого руйнування.

Неприпустимим є те, що додатки стосовно «вечірки» були різними – на комісії і на сесії. Так бути не повинно: депутати мають точно знати, за що голосують, – говорить Сенчакович.

Цілком можливо, що продовження договору оренди робиться умисно, щоб потім цей приватний підприємець мав пріоритетне право на придбання будівлі. Та ще й за невисокою ціною. Як такий, що вже начебто багато зробив для її утримання. Хоч неозброєним оком видно, що стан «вечірки» залишає бажати кращого.
Також для нашої фракції при голосуванні за бюджет 2019 року було принциповим, щоб там не було жодних додаткових коштів на «Полтавський вісник». У проекті головного фінансового документу Полтави це завуальовано позначалося як «видатки на додаткові потреби в коштах на здійснення оприлюднення інформації у друкованих ЗМІ». І виражалися сумою у півмільйона гривень. Однак виключення цього пункту з проекту бюджету таки дозволило нашим депутатам його підтримати.