Новини

Всі новини
2019-02-17

Багатоповерхівка замість маленького приватного будинку: бути чи не бути?

Багатоповерхівка замість невеличкого приватного будинка, визначення меж заповідного Поля Полтавської битви та забудова території колишніх артскладів – на депутатській комісії з питань ЖКГ, містобудування, архітектури та підприємницької діяльності, яку очолює наш депутат Дмитро Сенчакович, сьогодні було чимало гострих питань. У тому числі, і тих, які визначають, яким може бути історичне та естетичне обличчя Полтави вже скоро.
Так, сьогодні депутати відправили на доопрацювання проект рішення про визначення заповідних меж Поля Полтавської битви. Мова йде про 720 га території. Депутати не отримали чіткої відповіді, чи повинно Міністерство культури затверджувати це рішення.

 Хочемо, щоб питання було довивчене. Адже, якщо зараз затвердити межі неправильно, будь-який суд зможе це потім оскаржити і скасувати. І ми ризикуємо втратити частину території. Сподіваємося, вже до наступної сесії питання доопрацюють, – каже Сенчакович.

Так само на доопрацювання рекомендували відправити питання по території артскладів. Наразі ніхто не зміг чітко пояснити, що буде із виявленими там рештками тисяч замучених у фашистському концтаборі людей. Також, чому під забудову поки що планують лише окремі ділянки, найближчі до комунальних мереж. Врешті, хто і коли збудує для потенційних мешканців нового мікрорайону школи, садочки, іншу інфраструктуру – а чи це ляже додатковим і завеликим навантаженням на вже наявні навчальні заклади. Поки відповіді на ці питання немає, підтримувати рішення про проведення аукціону недоцільно, вважає голова комісії.
Крім того, Дмитро Сенчакович не голосував за проект рішення про появу, хай навіть у віддаленій перспективі, восьмиповерхового будинку замість одноповерхового на розі вулиць Ватутіна та Пушкіна. Його планують прибудувати впритул до вже існуючої багатоповерхівки. При цьому питання, де вчитимуться діти майбутніх мешканців, у який садочок ходитимуть знову не цікавить забудовника, та й багатьох інших депутатів теж.

 Восьмиповерховий будинок з підземним паркінгом зовсім не матиме ніякої території. На якому майданчику гратимуться діти? Де паркуватимуть машини відвідувачі магазинів чи інших закладів, які розташовуватимуться на першому поверсі, адже там плануються нежитлові приміщення? Не бачу сенсу підтримувати проекти, які можуть створити полтавцям додаткові незручності, – говорить Сенчакович.

Також наш депутат був змушений був утриматися від голосування за внесення змін до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою на 2019 рік. Винятково через те, що проект рішення був оублікований вчасно, а додатки – буквально за добу до комісії. Звісно, за таких умов їх просто нереально опрацювати. Але ж вони і є найважливішим, бо саме там міститься уся необхідна інформація: які дороги чи будинки у Полтаві цьогоріч ремонтуватимуть, реконструюватимуть, благоустрій яких парків проведуть, скільки дитячих майданчиків відновлять…

 За таких умов – недостатнього інформування – “Самопоміч” не голосувала під час каденції Олександра Мамая – і не голосуватиме зараз. Однак, упевнений, нам вдасться знайти порозуміння з іншими депутатськими фракціями, щоб всі додатки публікувалися вчасно.