Новини

Всі новини
2019-02-26

Депутатський прийом Д. Сенчаковича

Депутатський прийом – насправді, потужна штука. Звісно, якщо ставитися до нього не формально, а дійсно мати бажання спілкуватися з людьми і вникати у проблеми полтавців. Найчастіше, звісно, приходять з питаннями щодо житлово-комунальної сфери. Особливо – до Дмитро Сенчакович, голови відповідної депутатської комісії.

Вирішити усе зразу неможливо. Але, принаймні, це дозволяє сформувати логічну черговість, визначити, де “болить” найбільше, – говорить він.

Цього разу прийом розпочали дами поважного віку – мешканці дев’ятиповерхівки на бул. Побєдоносцева. Вже не перший рік після кожного дощу чи під час танення снігу їхні домівки заливає водою. Причина – дірявий дах. Ситуація погіршується з року в рік, і зараз вже літні пані вимушені використовувати усі наявні вдома ємності, щоб збирати в них “водоспади” з даху:

Бабусі мусять по кілька разів на день підійматися на горище і там конвейером передавати одна одній відра, тазики, повні води, щоб вилити її і розставити ємності знову. Так рятують свої квартири від потопу. Однак це вже не дуже допомагає: вода тече по стінах на кілька поверхів униз, у квартирах вологість, грибок… Список багатоповерхівок, у яких проводитимуться ремонти цьогоріч, зараз визначається. Однак старатимемося, щоб дев’ятиповерхівка на Побєдоносцева туди потрапила. Бо ця проблема відома. Тим більше, що пару років тому сусідній під’їзд був капітально поремонтований, і там мешканці почуваються людьми. Чому так не пощастило цьому – невідомо, – говорить Сенчакович.

З проблемою дірявого даху звернулися і жителі гуртожитку на Б.Хмельницького, 7.

Цей будинок – у комунальній власності міста. А за ремонти, у першу чергу, відповідає власник. Однозначно, ремонтуватимемо, – каже депутат.

Але полтавці приходять не лише з проблемами. Дехто пропонує й практичну допомогу рідній Полтаві. Так, очільниця одного з ОСББ прийшла, аби долучитися до популяризації цієї форми управління будинками в місті: спілкуватися з полтавцями, допомагати їм з оформленням документів, зробити все для того, щоб врешті запрацювала програма співфінансування на ремонти будинків ОСББ – за кошти міського бюджету і їх мешканців у визначеній пропорції.

Полтавці мають усвідомити свою відповідальність за будинки, де живуть, за прилеглу територію: сніг на дахах, стан під’їздів та внутрішніх комунікацій, охайність, енергоощадні заходи… Як тільки це станеться, то недалеко буде й до усвідомлення відповідальності за наше місто. І це надзвичайно змінить простір навколо і життя кожного з нас, – вважає пані. 

Приємно, коли коло свідомих людей збільшується)