Новини

Всі новини
2019-04-25

Депутати від “Самопомочі” наполягають на зміні принципів фінансування громадських формувань з охорони правопорядку, що діють у Полтаві.

– Ми не бачимо сенсу фінансувати з міського бюджету статутну діяльність тих громадських формувань, які, фактично, увесь цей час є бездіяльними, – пояснив депутат Дмитро Лаптєв. – деякі з них жодним чином не охороняють громадський порядок, а їхні члени часто навіть не перебувають за визначеними адресами так званих опорних пунктів, де нібито мають чергувати. При цьому справно отримують доплати – невеликі, але регулярно. Буває, що членами таких формувань записують родичів, друзів, які ніколи ніякої діяльності з охорони безпеки у місті не вели і вести не думали. Але чого б не отримати на руки кілька сотень гривень ні за що? Безперечно, це стосується не всіх формувань, що зараз отримують кошти з бюджету. Дієві громадські формування, які активно співпрацюють з поліцією, діють у межах закону, у Полтаві теж є. І саме такі повинні мати підтримку й опору для розвитку.
Зміна принципів фінансування полягає у тому, що гроші з міського бюджету “Самопоміч” пропонує виділяти не на статутну діяльність, а на виконання конкретних проектів з охорони громадського порядку різної тривалості. Причому розглядатиме проекти на конкурсі, у складі комісії будуть представники Нацполіції та інших правоохоронних структур, які точно знають, яка допомога від громадськості їм потрібна і хто дійсно готовий працювати. Фінансування здійснюватиметься після складання рейтингу актуальності проектів, запропонованих громадськими формуваннями. При невиконанні взятих на себе зобов’язань ГФ зобов’язане буде повернути у міський бюджет всі надані кошти. Відповідний проект рішення вже підготовлений.
Депутати від “Самопомочі” вважають недоцільним фінансувати статутну діяльність наявних громадських формувань вже навіть у цьому кварталі. Хоча на цьому наполягають представники деяких інших фракцій. Не можна витрачати кошти платників податків на те, що НЕ ПРАЦЮЄ. Це називається розбазарюванням. І якщо полтавці не протестують проти таких бездарних витрат, то лише тому, що це далеко не всім відомо.