Новини

Всі новини
2018-03-11

Гірки на Театральній площі: від недбальства комунальників до дитячого щастя

Несумлінність комунальників Полтави, гори неприбраного снігу на вулиці Соборності, у самому центрі, взимку 2017-го року народили гарну ініціативу: активісти Полтавської «Самопомочі» збудували на площі біля театру ім.. М. Гоголя гірку для малечі. На початку березня 2018-го акція мала продовження: команда «Самопомочі» не тільки спорудила тут гірку, а й зорганізувала розвагу для дітей міста – фест-квест «Володар гори».

         «Подаруй дитині усмішку»

На початку зими 2017-го створити для дітей розвагу, перетворивши комунальний колапс в щось корисне, прийшло в голову очільнику «Полтава-СКІ» Антону Фалтинському. Тоді гірку прикрашав банер «Подаруй дитині усмішку», а центральна вулиця була чисто прибрана від снігу активістами «Самопомочі» та просто небайдужими полтавцями, яким також сподобалася ідея й вони підтримали ініціативу. Гірка-2017 простояла до квітня, й встигла стати улюбленим місцем відпочинку для дітей міста та околиць.

           Передумови для гірки-2018    

Зима-2018 була дуже толерантною до полтавських комунальників. Берегла гроші з казни міста, 143 млн. грн.., виділені на прибирання вулиць в холодну пору року, залишалися майже «неушкодженими». Відповідальні за прибирання так хвилювалися з цього приводу, що у грудні навіть чисті й сухі вулиці виїжджали чистити. Що неодноразово дивувало полтавців. Коли ж ми отримали четвертий місяць зими, бонусом, за спокійні три, стався комунальний колапс: нечищені вулиці, тротуари, аварії та переповнені травмпункти ще раз довели неспроможність міської влади тримати ситуацію під контролем і швидко вирішувати нагальні проблеми. Попри посилене фінансування.

           будівництво гірки - 2018Весна в Полтаві починається з гірки 

28 лютого місто накрив снігопад. Першого березня біля театру, на клумбі, з’явилася гора недбало згребеного снігу. А вже ввечері другого дня весни вона перетворилася на стійку гірку, з якої малечі було комфортно спускатися. Немає нічого неможливого, коли є спільне бажання, що об`єднує кількох людей. Це довели активісти Полтавської «Самопомочі».

Зранку народилася ідея, а ввечері перша малеча випробовувала снігову конструкцію на міцність! Сніг – прекрасний мотивуючий фактор, плюс – допомога кількох десятків азартних, натхненних неординарною ідеєю полтавців – і ось таке диво вже прикрашає театральну площу,

– каже голова обласного осередку, Вячеслав Кущинський. За архітектурну частину (бо ж головна вимога до гірки – безпека малечі) відповідав професійний інженер компанії Полтава-СКІ, фахівець з розробки проектів багатьох гірськолижних комплексів України та закордону, Сергій Ночовний.
Каже:

Цього року ми замислили дві гірки – одна навпроти іншої – щоб спустившись з однієї, можна було швидко вилізти на іншу й не переривати коло розваг.

Ігор Шипоша на будівництві гіркиВвечері гірки залили водою, закріпили конструкцію. Дуже активно допомагали на будівництві студенти Української Академії Лідерства. Кажуть, що у них був за планом день волонтерства, тому вирішили зробити радість для малечі Полтави!
Олександр Скрипай підсумовує:

Гарна командна робота! Це надихає на 200%! Минулого року ми самі будували більше тижня, цього – зробили все за один день. Замість комунальників гарненько прибрали площу біля театру. За це також отримали дяку від людей. Спільнодія – то неймовірно потужна сила громади!

«Потребуєш – візьми, можеш – поклади»

3 березня біля гірок з’явився стіл з льодянками. Його зробив голова ГО «Є Свідомі» Сергій Лисенко.

стіл з льодянкамиУсе для дитячого щастя! Адже часто так буває, що проходять повз батьки з дітлахами, про гірку ще не знають, а покататися раптом страшенно хочеться. Полтавська “Самопоміч” започаткувала нову ініціативу: “Потребуєш – візьми, можеш – поклади!”. Якщо й ви, раптом, маєте вдома зайву льодянку, й хотіли б поділитися з іншими – приносьте до театру Гоголя. Щоб якомога більше дітлахів мали змогу кататися одночасно!, – прокоментували у «Самопомочі» цьогорічну новацію.

             Фест-квест «Володар гори»: як це було?

4 березня Полтавська «Самопоміч» зорганізувала розвагу біля гірок, зібравши близько сотні дітлахів. В полудень гірка та сніговий простір навколо неї засяяли кольорами веселки. Театральну площу розділили на зони: була окрема локація для малечі до 3 років, окремо позначили початок квесту, арт-зону, санну естафету, поле для сніжок.

Свято почали із руханки: активна й усміхнена Оксана Гурцева налаштувала малечу на майбутню забаву, допомогла трохи зігрітися (бо березневий календар таки відміряв -8). Далі діти мали змогу обрати гру, яка була для них найцікавішою.

арт-конкурсКвест історичними пам’ятками та арт-конкурс

Ми, разом з Юлією Титаренко та Мариною Бибич відповідали за квест: мали допомогти трьом сформованим командам пройти маршрутом, керуючись ланцюжком пов’язаних поміж собою підказок-загадок. Підказки стосувалися архітектурних об’єктів, пам’ятників, магазинів на території Театральної площі. Команда переможців мала знайти цікавий, справді весняний приз: квітку гіацинта в горщику, та смачні цукерки. Моя команда справилася першою, – розповідає волонтер Тамара Корсун.

Психолог та педагог Галина Бибич організувала для малечі художній конкурс: використовуючи пластикові пляшки та харчові барвники малювали на схилах куп снігу справжній квітковий весняний сад.

переможці квестуРозважив та повеселив присутніх і депутат міськради Юрій Бойко. Йому дістався санний батл, участь у якому брали родини – тато, мама та дитина. Найбільше раділи з цього мами, бо ж їх катали на санчатах. Кажуть, отримали можливість повернутися у дитинство.

Хлопчаків середнього та підліткового віку порадувала можливість влучити сніжкою у «яблучко» дерев’яної мішені.

Кульмінацією зимово-весняного свята стали заїзди на льодянках з гірки на швидкість та дальність. «Володарю гори» вручили подарунок, решті учасників – солодкі призи.

Варто сказати, що усі діти (звісно ж, які наважилися взяти участь у конкурсній програмі) отримали подарунки чи солодощі – залежно від типу конкурсу та активності. За це хочемо подякувати особисто Павлу Васильовичу Рибці – 80% забезпечення свята його заслуга, – каже менеджер «Самопомочі» Катерина Бистрицька.

         Можна хнюпити носа й проклинати березневу віхолу й сніг, а можна – продовжити зимову радість на кілька тижнів! Полтавська «Самопоміч» показала приклад як для щастя використати купи снігу, що назбирався під час так званої очистки міста. А що плануєте для Полтави зробити ви?