Новини

Всі новини
2018-02-25

Меморіальна дошка у Великій Багачці: пам`ять про Героїв Небесної Сотні

День пам"яті

Кінець лютого позначений для українців новітньої доби скорботою: розстріли на Майдані, кульмінація Революції Гідності, час, коли маски знято, відвертістю пронизані серця.

Згадати Героїв Небесної Сотні, вклонитися полеглим за Україну й висловити повагу живим свідкам та учасникам подій, зібралися козаки з Великої Багачки, Красногорівки, Балаклії, Подолу біля встановленого два роки тому на Кургані Скорботи пам”ятного знаку.

Меморіальну дошку тут встановили як згадку для майбутніх поколінь: діти мають знати Героїв, які віддали свої життя заради омріяної ними України. Тієї України, яку вони хотіли залишити їм у спадок.

каже член Великобагачанського осередку “Самопомочі” Віктор Ворона.

До створення та встановлення пам”ятного знаку рук доклало чимало людей.

пам"ятник Ідею встановити пам`ятну дошку я виношував довго. Збирав образи докупи, хотів зробити у нас, в Великій Багачці, щось особливе, оригінальне. Потім ідеєю загорівся Григорій Михайлик. І ми вдвох вже почали оббивати пороги усіх інстанцій, їздили в Миргород, Решетилівку подивитися на ідеї, реалізовані іншими. Скоро на дошці народилися люди, вірні Україні та гідні її, символічні майданівські бочки з дровами, палаючі шини. З правого боку Пречиста Діва, жінка з дитиною, яка проводжає у небеса Янголів, котрі охороняли рідну країну. Напис: “Героям Слава!” вінчає гравюру

каже член партії, відомий в Україні та за її межами хормейстер, голова ГО «Великобагачанський курінь Миргородського полку Полтавського коша ім.. М. Міхновського» Григорій Серьожкін.

Кошти на встановлення пам”ятника збирали усією громадою. Ще в День Соборності, вчитель історії Остап”євської школи, курінний українського козацтва Оксана Кукленко, завершивши свою промову, закликала односельців долучитися до ініціативи і поклала до скриньки внесок від своєї родини. Скриньки були встановлені на поштових відділеннях, у магазинах, навіть у селищній раді.

курган СкорботиПівтори тисячі гривень на пам”ятний знак виділив голова Великобагачанської селищної ради Ю. Саковський. Місцеві підприємці, козаки (як Багачки, Красногорівки, так і навколишніх сіл району) долучилися до справи – самі викопали та залили фундамент, привезли з сусіднього села камінь, замовили в Миргороді гравюру, – розповідає далі Г. Серьожкін.

Увесь процес настільки надихнув маестро, що він написав пісню “Прометеї Майдану”, приурочив до відкриття пам”ятного знаку у Великій Багачці.

З 18 по 20 лютого, щороку відтоді, місце розквітає живими квітами пам”яті. Засновники радіють з того: значить, усе недарма! Україна переможе!