Новини

Всі новини
2018-02-21

ПЕРША СЕСІЯ ДЕПУТАТА СЕРГІЯ БУТКА

Після ротації у складі фракції «Самопомочі» у Полтавській міськраді місце Ігоря Окіпнюка, який склав депутатські повноваження, посів Сергій Бутко. На відміну від свого попередника, який працював у регламентній комісії, Сергій увійшов до складу комісії з питань регулювання земельних відносин, охорони довкілля, природокористування. Чому вирішив саме так, яким бачить своє депутатське майбутнє і як поєднуватиме депутатство та основну роботу – у цьому інтерв’ю.

Деяким людям вдається визначитися зі своїм призначенням з дитинства – і вже більше не зраджувати йому. У Сергія Бутка сталося саме так:

Автомобілі — моє захоплення з дитинства. Років у 5 вже допомагав татові у гаражі. А якось із другом відремонтували двигун автівки майже навпомацки, у світлі свічок. Вважаю, в усьому, за що берешся в житті, треба розбиратися досконало.

Дитяче захоплення переросло у професію і справу життя. У Полтавському технічному університеті він став магістром інженерної механіки. Працювати почав ще під час навчання. І зразу — на керівних, відповідальних посадах. Спочатку  – керівником газової автозаправки, потім — начальником автостанції “Полтава-1”. Крім того, вже кілька років він є секретарем конкурсного комітету при Полтавській облдержадміністрації з визначення перевізників на маршрутах загального користування. Тож досвід боротьби із недобросовісними перевізниками у нього — значний.

Автовокзал "Полтава"Нині ж, у свої 29, Сергій Бутко очолює ТДВ «Полтаваавтотранс», яке обслуговує автовокзали та автостанції в області і займається продажем автобусних квитків як по Україні, так і за кордон. Колектив товариства – близько 270 осіб, і зараз воно перебуває на стадії осучаснення, каже Сергій:

Хочемо вийти на сучасний рівень інформатизації в обслуговуванні пасажирів. Уже працює наш сайт, на якому автобусні квитки можна придбати онлайн. Робимо акцент на міжнародні автобусні маршрути, бо вони зараз користуються попитом. Уже зараз можна з Полтави придбати квиток до європейських міст. Буквально днями мамо отримати доступ до європейської мережі «Еколайн» – тоді прямо тут зможемо продавати квитки по всій Європі. Тобто, людина може з Полтави придбати квитки і доїхати до Варшави, наприклад, звідти – до Гамбурга, далі – до іншого європейського міста чи, навпаки, села. І все це – в одному місці, з можливістю заздалегідь планувати свою подорож.

Природно, що на транспортній темі Сергій Бутко неабияк знається. Доцільність і рентабельність маршрутів, дотримання перевізниками графіків руху, технічний стан громадського транспорту, вартість квитків, стан автодоріг і якість проведених ремонтів — ось теми, де почувається максимально компетентним. То чому ж, ставши депутатом, вирішив долучитися до земельної, а не транспортної комісії?

У складі депутатської комісії з питань містобудування, транспорту, підприємництва та туризму, уже є два депутати від «Самопомочі». І Дмитро Сенчакович, і Юрій Бойко достатньо компетентні в обраних напрямках. У той же час нікого не маємо в земельній комісії, яка «охоплює» майже 95% питань порядку денного сесії. Вистачає серед них і резонансних, і маніпулятивних, і корупційних. Тому ми вирішили, що краще мені контролювати цей напрямок. Тим більше, що в «Самопомочі» ми все одно над багатьма питаннями працюємо спільно. Тому я і надалі долучатимуся до роботи над транспортними питаннями, зокрема, над введенням електронного квитка. Це зробить сферу пасажирських перевезень максимально прозорою, підвищить комфорт для пасажирів.

Але як поєднати  високе навантаження на основній роботі з депутатською діяльністю?

Розумію, що це буде не легко. Сподіваюся на допомогу кваліфікованих помічників. Але й стояти осторонь мені не сила. Не можу спостерігати, що зараз роблять з Полтавою. Бюджет міста дозволяє впроваджувати інновації, суттєво покращувати комфортність життя людей, врешті, розвиватися, а не лише проїдати та бездумно і неефективно витрачати кошти. Не треба далеко ходити: я бачив чудові приклади розвитку у сусідній Польщі, яка 20 років тому була у такому ж стані, як Україна. А зараз це – зручні, сучасні міста, чудові дороги, можливості для розвитку усім людям, можливість працювати і заробляти. Хочу, щоб у нашому місті кошти і ресурси нарешті почали працювати на громаду.

Сергій Бутко та Ірина РізникСергій Бутко знає, на що йде: після того, як у 2015 році балотувався у міські депутати від «Самопомочі» і не пройшов, він не полишив співпрацю з осередком, як деякі інші кандидати. Натомість став помічником депутата Сенчаковича, брав участь у підготовці до засідань комісій та сесій, аналізував проекти програм, готував власні пропозиції. Так що має і досвід, і розуміння фронту робіт. Вважає, що потрібно не безперервно змінювати законодавство, як це відбувається зараз, а домогтися, щоб працювали уже наявні закони. Контролювати це.

З першого дня знайомства з «Самопоміччю» мені сподобалося, що тут сповідують принципи відкритості, прозорості бюджетної політики, максимальної публічності у діяльності влади. Сподобалося, що тут немає ієрархії, тиску «зверху» та безальтернативності у стилі «роби, як тобі сказали». Всі ініціативи вітаються, доречні пропозиції приймаються, думки вислуховуються. Також важливо, що люди беруть відповідальність на себе. Багато моїх друзів виїхали з України у пошуках кращого життя. Але мені б не хотілося залишати рідне місто. Хочу, щоб відтік розумних і прогресивних людей припинився, інакше з ким ми творитимемо майбутнє? Живу за принципом: “Візьми і зроби!” і вважаю, що багато залежить від доброї волі кожного з нас. Треба тільки не побоятися вийти із зони комфорту і почати міняти дійсність навколо себе.