Новини

Всі новини
2018-12-25

“#Подаруй дитині казку” – добро творити легко!

“Подаруй дитині казку”. З таким закликом ми, разом із ГО “Новий шлях” звернулися на початку грудня до полтавців. Бо ж Новий рік на порозі, Різдво і кожному (абсолютно кожному на цій землі!) дуже хочеться вірити в диво, знайти точку опори для власних мрій, а ще більше – створити казку для інших, для тих, хто найбільш вразливий, незахищений, відкритий для всіх бід разом. Для дітей з малозабезпечених родин. Дуже відрадно те, що нас почули. І не лише почули, а й підтримали: хто сприянням, хто талантом, хто подарунками. Координатором акції від Полтавської “Самопомочі” була Тетянка Ефремова. Чималу низку труднощів, котрі трапилися в процесі підготовки, подолала саме вона. Підстрахувати ж у будь-який момент була готова уся команда. 

У ЧОМУ СУТЬ?

Суть акції полягала в тому, щоб зібрати нові подарунки й обдарувати якомога більше маленьких полтавців, батьки котрих опинилися нині у скрутній життєвій ситуації. Це родини малозабезпечені, соціально незахищені. Це ті будинки, у стінах яких ялинки, свята й подарунків не тільки не чекають, про них навіть не мріють. ГО “Новий Шлях”, а це ініціатори багатьох соціальних акцій у Полтаві, Наталія Удовиченко та Іван Чабан, з 2006 року власними силами та силами друзів, через “Майстерню Діда Мороза” й акцію “Дід Мороз йде до дітей” намагалися обдарувати цих дітей, повернути їм віру в казку. Минулого року “Самопоміч” також долучилася до цієї ініціативи. Цього ж року силами багатьох людей вдалося розширити формат акції, й провести благодійну новорічну вечірку у стінах Полтавської міської ради. 

ЧОМУ МІСЬКА РАДА?

Ідея була саме показати доступність та відкритість Полтавської влади для людей та для соціальних ініціатив Полтавської громади. Так як є у Львові вже чимало років. Утім, не все сталося, як хотілося. Чимало проблем довелося подолати: супротив певних депутатів, управлінь не мав меж. Кілька разів акція була під загрозою зриву. Та все ж, вечірка відбулася. І саме в стінах міської ради. Без копійки бюджетних коштів. Натомість – з чималою кількістю подарунків (організатори оцінюють приблизну загальну вартість сумою в 50 тис. грн.). За участі багатьох благодійників та підприємств (“Автотранс”, “Палаццо”, “Зарог” та ін.). Віримо, що цей досвід не лише стане показовим для міської чинної влади, а й буде стартом для низки інших соціальних ініціатив. 

А ЩО ДЛЯ НАС?

Що від цього отримала “Самопоміч”? Нічого. Хоча ні – ще один досвід злагодженої командної роботи, волонтерства на благо громади, купу нових друзів і приємність від того, що скарбничка дитячих посмішок поповниться цими святами. І воно точно було того варте!