Новини

Всі новини
2019-04-24

Позиція “Самопомочі” щодо винесення на аукціон земельних ділянок на артскладах

Питання виставлення на аукціон земельних ділянок на території артскладів (де свого часу були виявлені людські останки) чи не найбільш обговорюване у переддень сесії. Історики-науковці та громада міста наполягають на тому, що територія потребує ретельного вивчення, а усі закатовані тут під час окупації Полтави в ході Другої світової війни мають бути з пошаною перепоховані. Утім, значна частина депутатів міської ради наполягає на тому, що науковий та технічний процеси на цих територіях можна успішно поєднати. Тобто і розкопки, і будівництво вести одночасно. Мовляв, аукціон дослідженням не завада і його вже зараз варто оголошувати. Ми не поділяємо цю думку.
Тут є кілька важливих моментів. Фракція «Самопомочі» всіляко вітає саму ідею проведення таких аукціонів і підтримує те, що нарешті у нашому місті відбуватимуться прозорі процеси. Але саме по цих земельних ділянках аукціон можливий тільки після надання відповідного висновку, що будівництво на цій території не зашкодить як людям, так і історії. Без цих документів депутати “Самопомочі” підтримувати виставлення даних лотів на аукціон не будуть.
“Тому на цій сесії ми голосуватимемо проти винесення цих 7 земельних ділянок на артскладах на аукціон. Ми наполягаємо на тому, що до початку процесу упорядкування цієї території, передачі її в оренду, будівництва тощо у цьому районі міста, коштом міського бюджету, має бути проведене дослідження”, – каже Дмитро Сенчакович.
Міська рада має на це виділити необхідні кошти. І лише після отримання експертного висновку компетентної державної наукової інституції можна оголошувати аукціон. До цього часу питання треба зняти з розгляду. Рішення будувати на кістках, або ж підштовхувати того ж інвестора, який зайде на ці території з такими «обтяжуючими нюансами» вести розкопки, чи навпаки, порушувати Закон, приховуючи історично-цінні артефакти, ми не підтримаємо.