Новини

Всі новини
2018-12-17

ПРЕДСТАВНИК ВІД ЛУБЕНСЬКОГО ОСЕРЕДКУ «САМОПОМОЧІ» ВІДВІДАВ ФОРУМ-МАРАФОН «РОЛЬ ГРОМАДЯН У ПОЛІТИЧНИХ РЕФОРМАХ».

13-14 грудня у Києві відбувся національний форум “Роль громадян в політичних реформах”. Це підсумковий національний форум з серії 35 публічних заходів на місцевому та регіональному рівні, які проходили з вересня по грудень у різних містах.

Участь у заході взяли понад півсотні осіб, серед них представники органів державної влади, місцевого самоврядування, депутати об’єднаних територіальних громад, журналісти, громадські діячі, студенти. Також у заході взяли участь представники політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» з різних куточків України.

Від лубенського міського осередку форум-марафон відвідав Віталій Мороз – активіст, член дорадчої ради.

Серед спікерів – міжнародні та вітчизняні експерти у сфері національних реформ, представники аналітичних центрів, громадянського суспільства, активісти й журналісти, народні депутати.

У першій частині заходу відбулась панельна дискусія з експертами, говорили про пріоритети виборчої реформи, імплементацію політичних реформ та антикорупційну реформу.

Друга частина марафону – креативна робота в групах за форматом Волта Діснея щодо розробки плану дій впровадження політичних реформ на місцях.

Мета організації марафону підвищити роль громадян у політичних реформах та налагодити діалог між виборними особами, політичними партіями та громадянами.

 Україні потрібні зміни, а нам  потрібно чітко зрозуміти які саме. Для цього і необхідно проводити подібні форуми. Два дні марафону дали мені  відповіді на актуальні питання – з чого мають починатися національні реформи, яку роль відіграють громадяни у впровадженні цих реформ та чи допоможе відкритий діалог між владою й громадою творити позитивні зміни в суспільстві й державі. – ділиться враженнями Віталій Мороз.

Подія є актуальною і з огляду на наближення двох загальнонаціональних виборів, президентських і парламентських, на яких буде вперше застосовано норми ухваленого три роки тому Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції.