Новини

Всі новини
2018-06-15

Представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ знайомилися з роботою Полтавської «Самопомочі»

В невимушеній розмові за круглим столом розпитували про функціонування осередку «Самопомочі», політичні амбіції його представників та партії в Україні в цілому, про плани на найближчі вибори в ОТГ та більш пізніші, президентські. Про відкликання депутатки-зрадниці С. Бондарєвої говорили досить довго, бо питання актуальне та на часі. Окрім того, зацікавили спостерігачів заходи, що проводить актив осередку, безоплатна юридична консультація, комп’ютерні курси для людей поважного віку. Важливим акцентом була робота з внутрішньо-переміщеними особами.

Гендерний напрямок у політиці

Важливою темою для обговорення став гендерний напрямок та його реалізація на практиці в межах роботи осередку. Джеймс Сперос уважно слухав про те, чим займаються жінки Полтавської «Самопомочі», чи готові йти в політику, як бачать розвиток держави.

35328354_632191067146784_8412111718901088256_nЗалучення жінок до політики необхідне для дотримання балансу у прийнятті рішень. Жінки і чоловіки рівні з точки зору прав людини, але все одно сприймають навколишню дійсність по-різному, під різним кутом зору. Чоловіки схильні мислити глобально, категоріями «макро», жінки звертають увагу на деталі. Тому при розгляді будь-якого питання треба враховувати і чоловічу, і жіночу точку зору, тоді процес прийняття рішень буде більш виваженим, об’єктивним, продуктивним.

В журналістиці є таке поняття – «баланс думок». Тобто мають на увазі позицію «за» та «проти». Насправді ж думки жінки та чоловіка з приводу якоїсь теми різняться. От, наприклад, будують нову дорогу. Потужна магістраль , чоловіки «за», бо зросте пасажиропотік, підвищиться якість та комфорт руху.  Чоловіки також можуть бути й «проти», бо контролюють роботу шляховиків, кількість вкраденого асфальту, тощо. Жінки ж бачать цю магістраль по-своєму. Вони «проти», бо одразу думають, де зможуть погуляти з дитиною, чи зможе вона сама перейти цю дорогу, чи будуть передбачені спеціальні з’їзди для дитячих візків з тротуарів. Ті ж «за» та «проти» але бачення та аргументація кардинально різниться, – аргументували прикладами представниці «Самопомочі», присутні на зустрічі.

Щодо того, чому жінки наразі не поспішають ставати частиною політичного процесу, на це є декілька причин.

35477414_380202959155610_3036352126616862720_nПерш за все, це стереотипне мислення, переконання, що політика -це справа не жіноча. Одній не вистачає впевненості в собі, іншу лякають сексистські висловлювання, підсміювання, а часом і відверте приниження з боку колег-чоловіків, що, на жаль, не рідкість. Україна відрізняється від США тим, що ми маємо здебільшого традиційні уявлення про родину, про розподіл обов’язків та зони відповідальності жінки та чоловіка. У нас жінки не рвуться в політику тому, що зважують свої можливості. Більшість жінок працюють, це нормально. Але якщо після роботи жінка поспішатиме не додому, займатися родиною, побутом, вихованням дітей тощо, а піде читати політичні рішення, готуватися до сесії – навряд-чи її зрозуміють. Відштовхуючись від цих догм нашого суспільства жінка помірковано ставиться до політики та не поспішає брати на себе ще й ці зобов’язання, – пояснює координаторка напрямку Катерина Бистрицька.

“Самопоміч” розпочала роботу по встановленню гендерної рівності майже рік тому. Ми виступаємо за взаємодію жінок і чоловіків на рівних правах, враховуючи здібності та схильності кожного, незалежно від статі. Одна із наших головних задач -це виявлення активних, амбітних жінок, які прагнуть змін,  створення умов, у яких вони відчуватимуть себе комфортно і заручившись підтримкою команди, досягатимуть поставлених цілей.