Новини

Всі новини
2018-06-23

Представниці “Самопомочі” з Лубен взяли участь у семінарі для жінок-депутаток

жінки в політиці

Навчитися дієвій дипломатії, комунікації та перейняти досвід соціально спрямованого самоврядування у колег з-за кордону їздили на навчальний семінар для жінок-депутаток місцевих рад та жінок, які планують стати депутатками, в рамках проекту «Місцеве самоврядування. Крок до ефективності. Від загального до конкретного. Жінки в політиці» депутатка Лубенської міської ради Людмила Глущенко та журналістка Лубенського осередку «Самопомочі» Валентина Балога. Семінар зорганізував Інститут Політичної Освіти у партнерстві з представництвом Фонду Конрада Аденауера в Харкові.

Чому виникла потреба в додаткових знаннях?

Лубенську міську раду можна вважати взірцем гендерної рівноваги на Полтавщині. 43,8% тут жінок-депутаток. Утім, рівний показник представництва статей ще не ознака рівноправності та дієвості. Через політичні ігри, партійні вподобання та фракційні правила, вирішення питань, що відносять до розряду гендерних та соціально спрямованих часто гальмується. Щоб змінити ситуацію у себе в місті, Валентина та Людмила пройшли відбір серед 155 учасниць.

Чому важлива участь жінок в політиці?

DSC_0181Я не раз замислювалася над тим, чому мало жінок в політиці, що чи хто заважає їм самореалізовуватися через безпосередню участь в управлінському процесі. Але головним питанням для мене особисто було – як саме ефективно можуть працювати жінки в раді, маючи достатньо високий відсоток в кількісному складі, але при цьому маючи різну партійну приналежність? Частково я отримала відповіді на свої питання відвідавши навчальний семінар який проводив Інститут Політичної Освіти. Приємно, що у нас в міській раді виявили бажання повчитися і інші депутатки, проявили активну позицію, і тепер ми маємо певні спільні напрацювання, які є бажання втілити в життя, ділиться своїми висновками після семінару Людмила Глущенко.

photo_2018-06-11_13-09-05Стратегією жінок у політиці має бути об’єднання на всіх рівнях, створення своєрідних жіночих коаліцій, посилюючи жіночу міжпартійну солідарність.- продовжує розповідь депутат- Звісно, треба об’єднуватись, звісно, підтримувати одна одну і виносити якісь спільні рішення. Тоді прислухаються і чоловіки, які в основному об’єднані й притому об’єднані великими бізнесовими ідеями, і не тільки на рівні Верховної Ради, а й на всіх інших – обласному, районному, міському.

Особливістю кожного семінару є наявність практичної частини. Цей не був винятком, учасниці працювали в групах, шукаючи відповіді на різні питання, потім робили презентації.

DSC_0171Мені особливо була цікавою практична частина, яка стосувалася публічних виступів. Жести, рухи, контакт очима з публікою – це все ми ніби знаємо, але знати і робити це зовсім різні речі, та ще й особливо коли тебе знімають на камеру. Кожна учасниця отримала не критику в свою адресу, а змістовну пораду, що змінити, або допрацювати. Запам’яталася коуч, експерт-тренер з комунікаційних питань та конфліктології, політтехнолог Наталія Сабліна, яка сказала ніби просту, але досить логічну фразу – щоб іти в політику ви в першу чергу маєте бути психологічно підготовлені. І з того досвіду, що вона розповідала – це дійсно так і є. Дуже змістовною, інформаційною і емоційною була доповідь експерта Інституту Політичної Освіти Олександра Солонтая про останні зміни в нормативно-правовій базі місцевого самоврядування. Їх вплив на ефективність ОМС. Постійні депутатські комісії, – каже Валентина Балога.

Для того, щоб збільшити кількість українських жінок в політиці потрібно здолати їх політичну пасивність. Яка виникає саме через нерозуміння ними механізмів політичної діяльності, те, що вони достеменно не уявляють, як саме слід «займатися політикою». Тому такі навчання корисні і потрібні. І дівчата з лубенського осередку «Самопомочі» вже готові провести подібний семінар в себе вдома і поділитися здобутими знаннями.