Новини

Всі новини
2017-01-17

Ще один маленький крок до прозорості роботи Полтавської міської ради

Ще один маленький крок до прозорості роботи Полтавської міської ради

Полтавська міська «Самопоміч» систематично відстоює прозорість роботи міської влади. Ще один крок у цьому напрямку зробили завдяки ініціативі активіста «Об’єднання «Самопоміч» Олександра Скрипая 272 полтавці, котрі підписали запропоновану ним електронну петицію про впровадження онлайн-трансляцій засідань постійних депутатських комісій Полтавської міської ради.

Розглянути петицію полтавські депутати мали ще напередодні Нового року, утім, відклали засідання вже у новоріччя. Нарешті, 13 січня регламентна комісія зібралася. Окрім депутатів, у залі були присутні громадські активісти, журналісти – підписанти петиції. Після нетривалої дискусії, депутати взяли до відома електронний документ, та пообіцяли відправити його на розгляд сесії міської ради. Голова постійної комісії з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку та інформаційної політики Сергій Луценко, підсумував:

«Петицію за №150 про провадження онлайн трансляцій всіх засідань постійних депутатських комісій Полтавської міської ради взяти до відома. Надати протокольне доручення керівнику апарату міської ради Мельнику Р.В. підготувати проект рішення про винесення петиції на розгляд сесії Полтавської міської ради».

Здавалося б абсолютно правомірне у демократичній країні рішення про відкритість обговорення у стінах міської ради поточних й важливих для громади міста питань, далося депутатам не легко. Зокрема, Анатолій Клименко (ПП «Батьківщина») вважає, що впровадження трансляцій є недоцільним, адже усі, кому цікавий владний процес можуть бути присутні у залі засідань особисто. А ще, вбачає у ініціативі політичне підґрунтя.

«Кожен присутній може все знімати засідання і передати будь-кому, в тому числі і в мережі Інтернет. Це не така вже велика проблема. Ніхто не забороняє. Але приходять тільки ті, хто цим цікавиться. Через петицію, декілька партій вирішили зробити собі архів. Це не громадянам потрібно. Громадяни не будуть цього дивитися».

Громадських активістів обурила така позиція. Коментує представник полтавської громади Іван Окара.

«Я, наприклад, працюю не в Полтаві. Й не маю змоги їздити на комісії, але я хочу знати, чим займаються депутати, яким я, або члени громади довірили наше місто. Я вважаю, що засідання всіх комісій мають бути прозорими. Я вважаю, що якщо ми запустимо цей механізм, то зовсім скоро дуже багато людей стане цим цікавитися».

Підтвердили важливість такого нововведення й журналісти. Зокрема, медійник видання «Трибуна» Анна Єгорова:

«Я серед підписантів цієї петиції, вона мене цікавить і в професійному плані. Офіційний сайт міської ради працює не оперативно. І якщо простий громадянин хотів би відвідати це, або інше засідання, він би про нього просто не дізнався з офіційного джерела. Але потім, переглянувши в Ю-тюбі цей запис, я можу бути в темі свого блоку, над яким я працюю у виданні. Інше. Якщо хтось захворів, якщо просто фізично не має змоги піти в міськраду, в облраду. То це відео дуже допомагає. І журналістам, і активним громадянам міста».

Заступниця полтавського мера з питань діяльності виконавчих органів, Наталія Сук, коментуючи ситуацію з позиції витрат, запевнила, що міському бюджету ведення онлайн-трансляцій не коштуватиме жодної копійки. Закупка ж обладнання, доповнив коментар головний спеціаліст відділу технічних засобів та програмного забезпечення Віталій Городецький, обійдеться в межах 40 тис. грн..

Насамкінець, депутати проголосували «за», чим рекомендували міській раді реалізувати цю ініціативу полтавської громади. За результатом розгляду електронної петиції постійна комісія надала висновок-рекомендацію, далі за участю апарату буде підготовлено проект рішення. За регламентом, пропозицію мають розглянути депутати на найближчій сесії міськради. Тепер майбутнє петиції залежить від 42 депутатів і міського голови.

Підсумовуючи засідання, ініціатор підписання електронної петиції, активіст «Об’єднання «Самопоміч» Олександр Скрипай, зазначив:

«Це ще один, хоч і маленький крок вперед до реальної демократії, до справжньої прозорості у роботі міської влади. Проти онлайн-трансляцій ті, кому є, мабуть, що приховувати. Подивимося, що оберуть депутати на сесії: й далі голосувати по «шахматці», 60 питань за 1,5 години, чи справді приймати зважені рішення, з дискусією й обговореннями, корисні для громади міста».