Новини

Всі новини
2019-04-23

У Полтаві хочуть будувати на імовірному місці розстрілу 25 тис. людей

На земельну комісію міської ради сьогодні було винесено чимало питань. Утім, найбільше дискусій виникло навколо спроби рекомендувати на розгляд сесії проект «Про проведення земельного аукціону в м. Полтава». Саме в ньому – 7 з 11 лотів стосувалися території скандальновідомих у Полтаві артскладів,
де раніше знаходили залишки людських поховань.
Громадська активістка О. Супряженко (представляла інтереси 17 громадських організацій, котрі занепокоєні цією темою), цитуючи витяги з історичних документів, звинуватила депутатів у тому, що ухваливши рішення про аукціон, вони “поглумляться над історією та пам”яттю біля 25 тис. закатованих тут полтавців та в”язнів концтаборів часів окупації”. Висловлюючи колективну думку ГО вона наполягала на тому, щоб спочатку провести тут комплексне історичне й археологічне дослідження, увіковічнити пам”ять загиблих, а потім вже говорити про аукціон.

Про які адреси йдеться?

На сесії 19 лютого, депутати надали дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення семи земельних ділянок зі зміною цільового призначення на артскладах:
вул. Пушкарівська, 28 (0,6881 га);
вул. Пушкарівська, 30 (0,6121 га);
вул. Пушкарівська, 32 (1,2529 га);
вул. Остапа Вишні, 7 (0,4354 га);
вул. Остапа Вишні, 9 (1,7244 га);
вул. Остапа Вишні, 11 (1,0970 га);
вул. Остапа Вишні, 32 (2,2785 га).
За задумом тут має бути новий міський житловий комплекс з ринковою інфраструктурою, закладами харчування та відпочинку.
Два місяці минуло від цієї сесійної ухвали, громадські організації обіцяли зібрати документи, що підтверджували б беззаперечно факти розстрілів на цих територіях. На жаль, на земельну комісію вони не були надані.
Депутати на комісії пропонували кілька компромісних варіантів врегулювання ситуації. В тому числі – розробити механізм, за яким у договорі із забудовником прописуються норми, що зобов’яжуть інвесторів зупинити будівництво в разі виявлення людських решток. На цю пропозицію представники громадськості не пристали.
Депутат від “Самопомочі” Сергій Бутко запропонував знову відкласти це питання, дати активістам та історикам ще два місяці (до наступної сесії), щоб вони могли надати комісії висновок експертної організації щодо поховань. Утім, якщо й на наступному засіданні комісії цих висновків не буде – депутати винесуть 7 лотів по артскладах на голосування без будь-якого обговорення. Ця пропозиція також не була прийнята активістами.
Після годинної дискусії та перепалок – депутати таки проголосували за проект рішення у цілому, рекомендуючи тим самим його на чергову сесію міськради. Аукціон, якщо сесія підтримає, буде. Сергій Бутко під час голосування утримався.