Новини

Всі новини
2018-11-29

“Винагороджені бойовою зброєю”, – турнір з бейблейду провели в Горішніх Плавнях

Дикий Леопард та Червоний Фенікс  увірвались у простір підлітків, які шанують бейблейд у Горішніх Плавнях. Сучасні беї серії «Чузетсу» (турбо) відтепер у руках двох хлопців з товариства захисту прав дітей з інвалідністю «Ніжність». Беї придбано за підтримки депутата міської ради від «Самопомочі» Петра Кучера.

Цього року влітку «Самопоміч» провела перший турнір з бейблейду у Горішніх Плавнях. Понад 200 дітей разом з батьками тоді прийшли у міський парк, щоб взяти участь у цій події. На таку кількість учасників ніхто навіть не очікував, однак організатори впоралися. Бої тривали дві години, їх судило 12 професійних суддів на чолі з головним суддею змагань, партійкою Оленою Ляшенко, яка вже багато років підтримує цей підлітковий рух.

Бейблейд – це потужна частина сучасної підліткової культури, якою неможна нехтувати, – каже мама підлітка Олена Ляшенко. – Це благородна і позитивна гра, де через неповагу до суперника можна скасувати навіть чемпіонський титул. Багато питань з надлишком емоцій у підлітків можна вирішити на арені у безконтактний спосіб, тож цим варто скористатися.

Але з настанням холодів вуличні поєдинки блейдерів стали неможливими. Грати сам-на-сам вдома нецікаво, тож виникла потреба у  проведенні кімнатних турнірів. Як пілотний проект, з листопада турніри проводять по суботах у приміщенні товариства захисту прав дітей з інвалідністю «Ніжність».

Бейблейд – це нескладна і популярна гра з дуже простими правилами, – пояснила голова товариства Ганна Травінцева. – Він виявився доступним для усіх, хто бажав навчитися грати. Це додаткові позитивні емоції, привід  для спілкування та дружби. Спільна гра об’єднує дітей, і це позитивно впливає на наш колектив. Єдина проблема – це брак якісного обладнання для гри, адже сучасний бей чи справжню атакуючу арену з параболічним дном важко і вибрати,  і купити, а у тазику з кухні або старій таці з пласким дном грати нецікаво.

Проблему «переозброєння» блейдерів, які добре грають, але не мають власних дзиґ, допомогли вирішити активісти «Самопомочі». Спочатку вони подарували дітям справжню турнірну арену для гри, а днями придбали два сучасні беї, які вже добре зарекомендували себе у суботніх турнірах.